Franchising - Granny's Waffles

Neden Franchising?

Yapılan araştırmalara göre; küçük işletmelerin %62’si kapanmaktadır. Franchise işletmelerinde ise kapanma oranı sadece %3 olarak belirlenmiştir. Franchise alanların %10’u ikinci işletmeyi, %6’sı da üçüncü işletmeyi açmıştır.

Granny’s Waffles Franchising – Bayilik

Granny’s Waffles işletmeciliği için verilen lisans (franchise) süresi 5 yıldır. Verilen lisans sayesinde Lisans Alan kişi sahip olduğu işletmede ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır.

Franchise Adaylarında Aranan Özellikler:

Granny’s Waffles olarak, girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip, yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olabilen işletmeci franchise adayları tercih edilmektedir. Franchising sistemi ile girişiminizdeki riskler azalır, başarı şansı artar. Bir takımın parçası olmanın verdiği eşsiz hissi tatma fırsatı bulabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak verilen eğitim ve desteğin de franchising sisteminin tercih edilmesinde rolü büyüktür.

Eğitim:

Seçilen işletmeci adayı, Granny’s Waffles tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanır. Lisans alanın kendisi işletmeci olabildiği gibi Granny’s Waffles yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebilir.

Destek Hizmetleri:

İşletmecilerimize, Granny’s Waffles açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek hizmetleri verilmektedir.

Yatırım Şartları:

İsim hakkı 2 marka için 10.000 $, yatırım maliyeti ortalama 35.000 $’dır. Kardan pay (Royalty bedeli) alınmamaktadır.

Yer Seçimi:

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları ve ana arterler aranan özellikler arasındadır. Mağaza açılacak lokasyon Granny’s Waffles yetkilileri tarafından onaylanır.

Fiziksel Özellikler:

Granny’s Waffles Keosk Miumum 12 m2, mağaza minimum 40 m2 olmalıdır.Ön cephe genişliği; minimum 3.5 m2, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır.

Sorularınız:

Detaylı bilgi için 0532 200 48 18 numaralı telefondan Franchise Departmanı’na ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Granny’s Waffles & Kumpir

Sık Sorulan Sorular

Franchising Nedir?

Franchising, bir markanın imtiyaz sahibi, belli şartlar dahilinde işin yönetim ve yürütülmesine ilişkin destek sağlayarak, belirli bir maddi bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara markasını kullandırabilir. Bu iş ilişkisine “franchising franchise)” denir.

Franchise iş nasıl oluyor?

Franchising’de ürün ve hizmetleri denenmiş ve markalaşmış bir üreticinin bir diğer üretici ya da tacire mallarını bir belirli bir il, ilçe, bölge veya ülke de üretme ya da pazarlama hakkını veren bir ticari ilişki türüdür. Birbirinden bağımsız iki taraf arasında meydana getirilen sözleşmesel bir ilişkidir.

Franchise sistemi nasıl çalışır?

Ürün ve marka franchising sisteminde satıcı firma, kendini üretici firma ile özdeşleştirmeye çalışıyor. Belirli ürünlerin benzer görünümdeki bağımsız işletmelerde pazarlanması sonucu, üretici ile imaj birleşmesi sağlanıyor. Bu tür franchisingde esas olan belirli bir marka ve ticari ünvanın kullanılmasıdır.

Franchising türleri nelerdir?

Öncelikle bu franchising türlerini şu şekilde sıralayabiliriz: Master Franchising. İkili Franchising. İşletme Franchising.

  • Telefon:

    +90 532 200 48 18

  • Email

    franchise@grannyswaffles.com.tr

Granny Waffles Franchising Formu